2:6 Fehérvári (39:34)
  25.septembra 2009 o 19:00 h - ŠH Milénium v Nových Zámkoch
  Švec (20.), Endrődy (27.) - Frič (14.), Bartošek (20.)
  Dudáš (22.)
  Mário Belavý a Marián Fischer - akumulované fauly : 3:3 - v 1.pol, 4:3 - v 2.pol
  355 divákov
  Šeben – Dudáš, Megyesi (C), Hajko, Gelle – Suchan, Endrődy, Švec, Piskla – Hatala, Štofko – Gedai
  Gašparovič M. - Várady V., Haľko P., Mikita L. (C), Brunovský A. - Frič D., Sláma Z., Bartošek G., Rejžek M.
  od 30.min Fehérvári A. (za Brunovského A.), od 32.min Berky M. (za Bartošeka G.)

Góly: Čuj vlastný, Bagin
ŠFsK NITRA vs ŠK Mima Divus TRNAVA 1:6 (0:0)
Góly: Ďuriš – Málik 4, Kunka, Jančo
ŠK Futsal Program DUBNICA vs MFsK NITRA 6:1 (3:0)
Góly: Švikruha 4, Turza 2 – Zima
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs RCS KOŠICE 2:8 (0:3)
Góly: Rakica, Čambal – Kozár 3, Maďarík 2, Serbin 2, Grutka

ŠK Makroteam ŽILINA - voľno

V poradí 3. kolo futsalovej extraligy prinieslo ďalší zaujímavý zápas, na ktorý sme vycestovali do ŠH Milénium, v ceste nám stál domáci MFK Tupperware Nové Zámky. Do zostavy sa na svoj prvý extraligový zápas vrátil Martin Rejžek. Domáci úvodnú desaťminútovku zahrali skvele, hrali aktívne, dôrazne, tvrdo, dostupovali hráčov oranjes a ťažili z dlhých lôpt poza obranu. V každom polčase ale Fofo strelilo o dva góly viac ako domáci a tak zaslúžene vyhralo a potvrdilo prvé miesto v tabuľke. Dva góly strelil David Frič. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "V Nových Zámkoch sa hral dobrý extraligový futsal, k čomu prispeli oba tímy. Úvodné sekundy patrili nám a mali sme tri šance. Hneď v úvode nás do vedenia poslal Mikita klasickým angličákom. Ale novozámočania v tomto zápase ukázali úplne iný level ako proti Acrossu. Zvolili akúsi ofenzívnu taktiku skríženú s klasickým pressingom. Po našom góle sa im okamžite podarilo vyrovnať. Minimálne osem minút sa hralo hore a možnosť vyniknúť mali obaja brankári, každý z nich zlikvidoval štyri až päť čistých gólových šancí. V polovici prvého polčasu sa presadil Peter Haľko jeho typickým únikom po ľavej strane a blafákom na 1:2. Ani po tomto góle sa nehral „zanďour“, či tzv. marocká „druhá biela“. Súper predvádzal skvelú ofenzívnu hru a bojovnosť, takže sa bolo na čo pozerať. Za zmienku stojí aj šanca Bartošeka, ktorá keby skončila v sieti, bolo by o zápase rozhodnuté asi skôr. Ani po polčase sa obraz hry nezmenil. Dôležitým momentom bola Dudášova červená karta a počas presilovky Frič nakopíroval Mikitu a bolo 1:3 a to bol zrejme rozhodujúci gól. Posledných desať minút nenašli domáci sily na zvrat v zápase i napriek tomu, že sa im podarilo znížiť. Posledné minúty sme hrali opäť našu hru s Máriom Gašparovičom v poli, ktorý dobre rozhadzoval lopty a po dvoch góloch Friča, jednom Fehérváriho, Mikitu, Haľka, Váradyho sme vyhrali 6:2. Aj napriek tomu, že padlo niekoľko kariet a aj červená v zápase sa nevyskytli žiadne rušivé momenty (rozhodcovia pískali dobre) ako napríklad pred 14 dňami."

Médiá a stránka súpera zhodnotili zápas výstižne: Na Slov-matic sme nedočiahli... Slov-matic zbúral novozámocke hradby... Tréner Ganczner ale svoje mužstvo na zápas s oranjes dokonale pripravil, naordinoval mu prekvapujúco ofenzívnu taktiku. Už v prvej minúte mohol skóre otvoriť Haľko, Šeben ale jeho samostatný únik zneškodnil. Várady následne pekne vystrelil, gól prišiel až po bravúrnom zaseknutí a obtočení sa Mikitu na pivote a strele od žrde - 0:1 (1:26). Domáci už zanezdlo kontrovali, keď peknú akciu z ľavej strany nekompromisne zakončil Gelle strelou pod brvno, pri ktorej Gašparovič nemal šancu zasiahnuť - 1:1 (3:14). V 6.minúte zneškodnil gólman oranjes tutovku Endrődymu, nebezpečne hlavičkoval aj Švec. Čisté šance sa striedali ako na bežiacom páse, Haľko, Várady, Švec, Megyesi, Endrődy ale recept na prekonanie gólmanov nenašli. Jedenásta minúta priniesla zmenu v skóre... Po peknej prihrávke z poľa sa k lopte dostal Haľko, po samostatnom nájazde nasadil Šebenovi ukážkový blafák a zakončil do prázdnej bránky - 1:2 (10:23). Nebezpečným hráčom domácich najmä na pivote bol s chuťou hrajúci Anton Suchan, ktorý v 12.minúte pekne tečoval strelu pred Gašparovičom. Svoj strelecký účet v extralige si dnes konečne otvoril v oranjes David Frič, jeho strela po zaseknutí zapadla presne do vinkla - 1:3 (14:25). Do prestávky už gól nepadol aj keď šance boli na oboch stranách, najbližšie ku gólu mala šmýkačka Brunovského, vnútorná žŕdka Bartošeka a nebezpečný nájazd domácich 2 na 1.

Druhé dejstvo značne ovplyvnila situácia po dvoch minútach, keď Dudáš úplne nezmyselne bez lopty trafil lakťom do krku Brunovského priamo pred zrakom rozhodcu, ktorý neváhal ani okamih a ukázal domácemu hriešnikovi červenú kartu... Pri následnej presilovke sme si vypracovali niekoľko šancí, gól priniesol až druhý pekne mierený Fričov vinkel - 1:4 (23:37). Kontaktný gól mohol streliť Švec a vrátiť Nové Zámky do zápasu, na druhej strane mohol o všetkom rozhodnúť Bartošek, namiesto nahrávky Rejžekovi do prázdnej ale volili strelu. Najväčšiu šancu domácich mal paradoxne náš kapitán Mikita, keď pri obranom zákroku nastrelil Gašparovičovu žrď. Dve super šance mohli dostať súpera definitívne do kolien, Haľko trafil ale iba žrď a ďalší nájazd od polovice ihriska Bartošek dobre nezakončil. V poslednej desaťminútovke sme zostavu oživili o dobre hrajúcich Fehérváriho a Berkyho, Endrődy však po peknom prieniku znížil - 2:4 (34:30). Posledná päťminútovka ale jasne patrila oranjes, a prišli aj poisťovacie góly. Po úniku Váradyho po pravej strane a nekompromisnej strele znamenalo - 2:5 (35:25). A keď sa tri minúty pred koncom strelecky nepresadili Suchan ani Švec, výsledok prikrášlil v poslednej minúte po prihrávke Friča Fehérvári - 2:6 (39:34).

3.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 :
(25.september 2oo9 o 19:00 hod ŠH Milénium v Nových Zámkoch)
MFK TUPPERWARE NOVÉ ZÁMKY vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:6 (1:3)
Góly: Gelle (4.), Endrődy (35.) - Frič 2 (15. a 24.), Mikita (2.), Haľko (11.), Várady (36.), Fehérvári (40.)
ŽK: Švec, Endrődy - Frič, Bartošek, ČK: Dudáš, 355 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Fischer
- zápasový prehľad + fotogaléria zo zápasu

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

3.kolo Nové Zámky vs FOFO 3.kolo Nové Zámky vs FOFO 3.kolo Nové Zámky vs FOFO 3.kolo Nové Zámky vs FOFO 3.kolo Nové Zámky vs FOFO 3.kolo Nové Zámky vs FOFO 3.kolo Nové Zámky vs FOFO