Lukáš Peško a Ján Ploštica - akumulované fauly : 3:5 - v 1.pol, 4:1 - v 2.pol
  Poluch V. - Várady V., Haľko P., Brunovský A., Mikita L. (C) - Fehérvári A., Bartošek G., Frič D., Sláma Z.
  Zbytek (Súkeník) - Pekara (C), Németh, Ťažký, Pápež - Dobroň, Pagáč, Hýll, Gamboš - Sedliaček, Mára
  od 21.min Gašparovič M. (za Polucha V.), od 35.min Berky M. (za Váradyho V.), od 39.min Mikletič D. (za Fehérváriho A.)

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ŠK MAKROTEAM ŽILINA :

ŠK Makroteam ŽILINA (SVK) ŠK MAKROTEAM ŽILINA

Umiestnenie v extralige: 2008/09 - 9.miesto, vyhralo baráž o udržanie
Úspechy: V sezóne 2006/2007 zvíťazilo v 2.slovenskej lige a postúpilo do extraligy
História: Klub vznikol v roku 2002

V druhom kole najvyššej futsalovej súťaže na Slovensku sme pred kamerami HUSTE.tv privítali na domácej palubovke tím Makroteam Žilina. Zverenci Dušana Dobšoviča v úvodnom kole pred týždňom prekvapujúco zvíťazili v Bratislave vo FTVŠ nad domácim Slovanom UK Bratislava 4:1, čo sľubovalo zaujímavý zápas. Hosťujúcemu mužstvu vyšiel skvele úvod stretnutia, kedy si vybudovali menší tlak, po úvodnej päťminútovke už ale jasne dominovali hráči v oranžovom. Anton Brunovský sa pomaly dostáva do formy, minulotýždenný herný výpadok dohnal cez týždeň, kedy sa dokonale zžil s mužstvom, dnes patril na ihrisku medzi najlepších. Fanúšikovia s napätím očakávali jeho prvý presný zásah v drese oranjes... Dnes strelil Makroteamu hetrik, čím iba dokázal, že bude patriť po českých posilách k hlavným ťahúňom mužstva. Najlepší strelec posledných sezón Peter Haľko rovnako zaznamenal hetrik, čerešničku v dnešnom výbornom zápase dal deväť sekúnd pred koncom brankár Mário Gašparovič, ktorý trafil pekne vinkel a zavŕšil presvedčivé víťazstvo 9:2 (5:2). Za hostí sa dvakrát zapísal do streleckej listiny Pagáč, najmä jeho prvý gól určite potešil oko nejedného futsalového fanšmejkra. Pozoruhodnosťou zápasu bola práca a činnosť delegáta stretnutia pána Menczera, futsalová verejnosť po desiatich rokoch života v extralige pochopila, že asi takto by to malo vyzerať v praxi ? Ktovie, ako je možné, že existujú dva úplne rozdielne postupy práce delegáta ligového zápasu. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Žilina v úvode stretnutia potvrdila dobrý dojem z prvého kola. Prvú štvrťinu zápasu hrala výborne a držala vyrovnaný stav, lenže okrem dvoch pekných gólov zoštyri šance nevyužila, my naopak áno, naša efektivita bola skvelá. Už do polčasu sme nastrieľali päť gólov a dostali priebeh zápasu pod kontrolu. V druhom dejstve sme mali podstatne viac z hry, súper opäť nevyužil zopár šancí, ale my áno. Druhopolčasovú prevahu sme zúročili peknými gólmi, divák si po týždni opäť prišiel na svoje... Neskutočný strelecký potenciál Haľka, famózny hetrik Brunovského a na záver lahôdka vinkel Gašparoviča. Celkom pekný zápas za nami..." Dušan Dobšovič (prezident ŠK Makroteam Žilina): "Dnešný zápas rozhodla efektivita zúžitkovania chýb súpera. Celkom dobre sme začali, mali sme šance, ktoré sme však opäť zahodili, a to sa s takýmto súperom nemôže stávať. Slov-matic využil všetko, čo sme mu ponúkli a postupne zobral réžiu zápasu pevne do svojich rúk." Ladislav Mikita (kapitán Slov-maticu): "Zo začiatku to bolo veľmi vyrovnané. Čakali sme, že sa na nás vytiahnu. Žilina má mladý a perspektívny tím, je vidieť, že na sebe pracujú. Môžu byť zo zápasu k zápasu stále silnejší. My sa ešte rozohrávame, máme troch nových hráčov, navyše Anton Brunovský prišiel iba pred dvoma týždňami. Takže to v hre trošku cítiť, ale myslím si, že to chce trochu čas."

Do zápasu lepšie vstúpil aktívny súper, po tridsiatich sekundách Pekara mieril iba tesne vedľa po chybe oranjes v obrane. V 2.minúte musel dvakrát zasahovať Poluch. Skóre a rovnako aj svoj strelecký účet v oranžovom otvoril Brunovský, keď pohotovo poslal odrazenú prihrávku Mikitu do siete - 1:0 (2:12). Následne sa neujala delovka Slámu, Bartošek vo finálnom zakončení minul loptu pred prázdnou bránkou. Žilina zdvihla hlavu na začiatku šiestej minúty, keď Pagáč zdiaľky obdivuhodne a nechytateľne trafil pod Poluchovo brvno - 1:1 (5:08). Vedenie oranjes mohol vrátiť Haľko, jeho strela ale tesne minula bránku Zbyteka, na druhej strane obrana zblokovala prienik a zakončenie Pekaru, asi najaktívnejšieho hráča Makroteamu. V 8.minúte trafil z uhla Németh žrď, Várady neprestrelil hradbu tiel, po akcii na jeden dotyk si ale pred dobiedzajúcim Haľkom nešťastne strelil Pápež vlastný gól - 2:1 (7:43). Za 26 sekúnd obrana zverencov Dušana Dobšovica zabudla na Haľka a ten mal dostatok času a priestoru na pohodlné obstrelenie gólmana hostí - 3:1 (8:09). Pekný priamy kop poslal Németh iba do hrude Polucha, na opačnej strane hráči oranjes nevyužili závar pred bránkou, Fehérvári neprepálil hustú obranu, z dorážky Bartošek opečiatkoval iba žrď a Frič mieril nad. Sedem minút pred prestávkou sa strelecky mohli presadiť Haľko aj Mikita, udrelo však na druhej strane. Cez stred zbehol od vlastnej bránky Pagáč, ktorý umiestnenou strelou znížil - 3:2 (12:53). To bol ale posledný strelecký zápis hostí v zápase. Svoj strelecký kumšt ukázal opäť Haľko, ktorý tesne pred Zbytekom tečoval loptu do siete - 4:2 (16:36). Svoj druhý gól v zápase pred obrátkou ešte strelil Brunovský, keď nechytateľne zakončil strelou do ľavého vinkla prienik z pravej strany - 5:2 (18:28).

V druhom polčase vystriedal Polucha v bráne Gašparovič, päť minút sa hralo bez väčšej šance. V 25.minúte vystrašil hostí brvnom Sláma, rovnaký hráč dvakrát nebezpečne ohrozil Zbyteka v bránke. Bartošek v 27.minúte nastrelil tiež iba žrď, znižiť mohol Sedliaček, z uhla ale mieril tesne vedľa. Dvadsiata deviata minúta priniesla ďalší gól, Várady našiel Brunovského a ten prestrelil Zbyteka, čím zavŕšil zápasový hetrik - 6:2 (28:52). O 30 sekúnd po otočke Várady napálil žrď, kuriózny gól priniesla 31.minúta. Zbytek vyrazil loptu do hlavy Mikitu, odrazila sa na zem, od kiaľ ju kapitán oranjes poslal medzi nohy gólmana Makroteamu - 7:2 (30:57). Skóre mohlo narásť po nájazde Fehérváriho s Bartošekom, obrana hostí ale včas akciu zblokovala, žilinčania vystrašili Gašparoviča tečovanou strelou, ten si však poradil. Poslednú päťminútovku odchytal v drese hostí mladý a nádejný Súkeník, hneď vychytal blafák po nájazde topkanoniera Haľka, na druhej strane vychytal "Kempes" Ťažkého vynikajúcu šancu. Po obrovskej chybe ponúkol Mikita do prázdnej brány gól Haľkovi, Peťo sa v takýchto šanciach nezvykne mýliť - 8:2 (38:53). Lahôdka prišla na záver... Frič posunul loptu Gašparovičovi, deväť sekúnd pred koncom lopta zapadla presne do ľavého vinkla - 9:2 (39:51). Dve sekundy pred koncom zastavila strelu Mikletiča žrď a tak desiatka nakoniec nepadla... Následuje dvojtýždenná prestávka, reprezentácia Slovenska cestuje na Turnaj 4 krajín do maďarského Debrecenu, ligový zápas 3.kola odohráme 25.septembra v Nových Zámkoch.

2.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 :
(11.september 2oo9 o 18:20 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK MAKROTEAM ŽILINA       9:2 (5:2)
Góly: Brunovský 3 (3., 9. a 29.), Haľko 3 (9., 17. a 39.), vlastný (8.), Mikita (31.), Gašparovič (40.) - Pagáč 2 (6. a 13.)
ŽK: Brunovský (29.), 150 divákov, Rozhodcovia: Peško a Ploštica

- záznam celého stretnutia Slov-matic vs Makroteam Žilina 9:2

VÝSLEDKY 2.KOLA FUTSALOVEJ EXTRALIGY

2.kolo slovenskej futsalovej extraligy :
MFsK NITRA vs ŠFsK NITRA 3:5 (1:2) 2.kolo extraligy
Góly: Kuna, Koprda, Rus – Moravčík 5
ŠK Mima Divus TRNAVA vs ŠK P.K.P. KOŠICE 5:1 (3:1)
Góly: Zorád 2, Kunka, P.Gabaš, Sládeček – Rick
Across Pinerola BRATISLAVA vs MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY 7:1 (4:1)
Góly: Rafaj 2, Ciprys 2, Bahna, Cintula, Paštrnák – Endrödy
RCS KOŠICE vs ŠK Futsal Program DUBNICA 2:2 (1:0)
Góly: Kyjovský, Gajdoš – Kozík 2

ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA - voľno

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2 2.kolo FOFO vs Makroteam Žilina 9:2