4.septembra 2009 o 18:45 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  Súkeník (17:23), Cintula (26:49), Emrich (27:06), Bagin (29:51) - Frič (36:17)
  Mário Bohun a Marián Fischer - akumulované fauly : 5:4 - v 1.pol, 3:4 - v 2.pol
  1 Gašparovič M. - 17 Brunovský A.,10 Mikita L. (C),13 Várady V.,11 Haľko P. - 5 Sláma Z.,9 Frič D.,16 Bartošek G.,7 Berky M.
  1 Herko - 99 Cintula, 18 Ciprys, 23 Bahna, 10 Emrich - 84 Šporánek, 15 Bagin, 11 Súkeník (C), 9 Rafaj
  Čambal M., Rejžek M.

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ACROSS PINEROLA BRATISLAVA :

ACROSS PINEROLA BRATISLAVA (SVK) ACROSS PINEROLA BRATISLAVA

Umiestnenie v extralige: 2008/09 - 4.miesto, stop v semifinále play-off
Úspechy: 2000 (sálový futbal) - 3. miesto, 2002 (sálový futbal) - víťaz Slovenského pohára, 2003/2004 (futsal) - 2. miesto
História: Klub vznikol v roku 1994. Od roku 1999 účinkuje v celoštátnej lige.

Futsalová extraliga pre sezónu 2009/2010 odštartovala, v mestskom derby mužstvo oranjes pred kamerami HUSTE.tv nastúpilo proti domácej Across Pinerole Bratislava. Pred samotným zápasom prevzal Peter Haľko z rúk prezidenta Slovenského Futsalu Ladislava Čambala cenu pre najlepšieho strelca extraligy v uplynulom ročníku, na ťahák kola sa prišli pozrieť aj tréner reprezentácie Českej republiky Tomáš Neumann a ďalší skvelý odborník Vlastimil Bartošek. Pinerola sa pred sezónou značne posilnila, poskladala dokopy dve skvelé a silné formácie. Dnes sa jej darilo vo výbornom zápase do 33.minúty, v ktorej ešte po góloch Ciprysa, Bahnu a Cintulu viedla 3:2. Záver ale jasne patril hráčom v oranžových dresoch, za tri minúty hráči oranjes strelili štyri góly a v závere ešte navýšili konečné víťazstvo na 7:3 (2:2). Debut absolvoval v prvej formácii Anton Brunovský a zdá sa, že do starej formy sa pomaly po zranení vracia Vojto Várady, ktorý dnes zaznamenal hetrik a výraznou mierou prispel k obratu v zápase. Dva góly si do extraligovej štatistiky pripísal Peter Haľko, ten bude iste patriť k hlavným ašpirantom na najlepšieho strelca ligy aj v tejto sezóne. Strelecký účet v novej sezóne symbolicky otvoril kapitán mužstva Ladislav Mikita, raz skóroval aj Marián Berky. V nedeľu prinesieme na našich futsalových stránkach podrobný komentár k zápasu. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Myslím, že bratislavské derby prinieslo futsal dobrej kvality a obe mužstvá ukázali svoju kvalitu. Pinerola potvrdila, že v tomto ročníku bude kandidátom na medailu a dlho nám bola viac ako vyrovnaným partnerom. Nás teší, že sme famózne zvládli záver zápasu ako po taktickej, tak aj po psychickej stránke. Zápas sa divákom musel páčiť a to je najlepšia pozvánka na budúce kolo...". Viliam Zwinger (prezident Acrossu): "Na úvod sezony pred peknou diváckou kulisou výborné stretnutie. Z našej strany až do 32. min. veľmi dobré výkony hráčov, potom prišli dve hrubky - takticky veľmi zlé pokrytie hráčov súpera na vlastnej polovici ihriska a hrubá individuálna chyba. Súper ľahučko otočil vývoj stretnutia a následne nám už chýbali hlavne morálne sily na zvrátenie výsledku. Podľa mojho názoru remízové stretnutie, ale futsal sa hrá 40. min nie len 32. Dúfam že divákom sa zápas páčil a prídu nás podporiť aj v nasladujúcich stretnutiach.".

Pred krásnou diváckou kulisou v Mladosti nastúpili v úvodnom kole rovnaké mužstvá ako minulú sezónu. V samotnom zápase ako prvý vystrašil súpera dvomi nádejnými šancami ostrostrelec Haľko, udrelo však na druhej strane. V 2.minúte našiel Emrich úplne voľného Ciprysa, ktorý strelou v sklze nedal Gašparovičovi šancu - 1:0 (1:32). Brankár oranjes musel zasahovať aj pri tvrdej strele Rafaja. Vicemajster si dve pekné šance vypracoval v 5.minúte, samostatný nájazd Haľka, ani tvrdé bodlo novica Brunovského však vyrovnanie ešte nepriniesli. Po bombe Slámu prvýkrát zvonila žŕdka Pineroly, vynikajúci Herko v tej istej minúte vychytal v tutovke Bartošeka. Oranjes sa dočkali v 10.minúte. Várady posunul loptu pred šestku Haľkovi, jeho strelu ešte jemne pred Herkom tečoval kapitán Mikita, čím vyrovnal na - 1:1 (9:53). O necelú minútu Mikita ponúkol gól Váradymu, Vojto trafil pekne do vinkla a poslal oranjes prvýkrát v zápase do vedenia - 1:2 (10:47). Gólman Acrossu musel riešiť veľa situácií, zneškodnil ďalšiu tvrdú strelu Slámu, rovnako tak Bartošekov nájazd. Dobre umiestnenú strelu Šporánka na druhej strane zastavil Gašparovič až na bránkovej čiare, pekný prienik Bahnu a strela medzi nohy Friča do protipohybu Gašparoviča už ale znamenala vyrovnanie - 2:2 (13:45). Prvý polčas sa už iba dohrával, domáci si vypracovali ešte dve pekné šance, Bahna mieril z otočky tesne vedľa, pri nájazde 2 na 1 nenašiel rovnaký hráč dobre nabiehajúceho Ciprysa.

Druhé dejstvo derby odštartoval bombou z diaľky Emrich, favoritovi mohol vrátiť vedenie Várady, po samostatnom nájazde ale jeho strela išla tesne vedľa. Ciprys po prieniku z ľavej strany tesne minul Máriovu svätyňu, lopta z futsalky Súkeníka jemne trela brvno oranjes. V 25.minúte mohla Pinerola dvakrát skórovať. Po chybe sa na dvakrát v tutovke nepresadil Rafaj, Súkeník si vylámal zuby na Gašparovičovi rovnako v nádejnej šanci. Po strele Brunovského do bočného sita prišiel trest, po zbytočnej strate lopty sa podaril bleskový prienik Bahnovi z obrany, pred bránkou našiel dobiedzajúceho Cintulu a ten sa nemýlil - 3:2 (25:12). Hralo sa tvrdo, Across inkasoval v zápase štyri žlté karty, polovicu ale po zbytočných rečneniach s rozhodcovskou dvojicou. V 30.minúte vyšiel skvelý ťah trénerovi Fofa Jánovi Janíkovi. Zdeňka Slámu posunul do prvej formácie, do druhej nabehol nabudený Attila Fehérvári. Od tejto chvíle bolo na ihrisku jediné mužstvo a to Slov-matic FOFO. Tri skvelé šance Bartošeka a Fehérváriho mali k vyrovnaniu blízko. V 33.minúte naviazal Sláma na ľavej strane dvoch hráčov, posunul loptu Haľkovi, ktorý z diaľky prepálil z prvej všetko, čo mu stálo v ceste - 3:3 (32:25). O necelú minútu urobil obrovskú chybu v obrane Bagin, k lopte sa dostal Mikita, našiel úplne voľného Váradyho a ten sa do prázdnej nemýlil - 3:4 (33:23). Piaty gól v drese domácich prišiel po peknej narážačke Haľka s Váradym, Vojto trafil pekne vinkel a uzatvoril si prvý tohtoročný hetrik v extralige - 3:5 (34:05). Tento gól súpera úplne zlomil, po ďalšej priamočiarej akcii po osi Fehérvári - Gašparovič Bartošek umne prepustil loptu Berkymu, ten pohodlne prepálil Herka v bráne - 3:6 (35:45). Pinerola v závere rezignovala, samostatný nájazd nepremenil Fehérvári, keď mu nevyšla sťahovačka, delovka Berkyho skoro zlomila spojnicu brány Herka. V predposlednej minúte dal o sebe ešte vedieť ostrostrelec Haľko, ktorého ľavačka znamenala konečné skóre stretnutia - 3:7 (38:13). S konečným klaksónom ešte najlepší strelec uplynulých extraligových ročníkov napol sieť pekným vinklom, rozhodcovia ale správne uznali, že padol zlomok sekundy po konečnom hvizde. Už teraz sa tešíme na zápas 2.kola, v ktorom privítame o týždeň v Mladosti Makroteam Žilinu, tá prekvapujúco zvíťazila v úvodnom kole nad bratislavským Slovanom na jeho ihrisku 4:2.

- záznam celého stretnutia Pinerola vs Slov-matic

- zostrih všetkých gólov zo zápasu

1.kolo slovenskej futsalovej extraligy :
(4.septembra 2009)
MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs ŠK Mima Divus TRNAVA      1:0 (1:0)
Góly: Suchan (10.)
ŠFsK NITRA vs RCS KOŠICE      0:3 (0:0)
Góly: Grutka (39.), Kozár (40.), Hérnandéz (40.)
FK P.K.P. KOŠICE vs MFsK NITRA      2:4 (1:2)
Góly: Gluchmann 2 – Zíma, Kuna, Peciar, Čuj (vlastný)
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs ŠK Makroteam ŽILINA      1:4 (0:2)
Góly: Selecký – Németh, Hýll, Gamboš, Dobroň
ŠK Futsal Program Dubnica - voľno

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7 1.kolo Pinerola vs FOFO 3:7