Zápas FOFO vs Katowice (POL) MATCH Zápas FOFO vs DOXX Žilina

MEDZINÁRODNÝ PRÍPRAVNÝ FUTSALOVÝ ZÁPAS
MEGLIO MAGIC DOUR (Belgicko) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA
4:4 (1:1)
  12.augusta 2009 o 20:00 h - Sportovní Hala Luhačovice, Česká republika
  1:0 Errahmouni (7:19), 2:2 Mouhoud (28:11), 3:2 Vinicius (28:44), 4:2 Vinicius (31:24)
  1:1 Rejžek (19:35), 1:2 Rejžek (26:43), 3:4 Mikletič (35:21), 4:4 Haľko (39:45)
  -
  -
  Moncman a Peško
  50 divákov
  Vandormael - Glauber dos Santos, Pagnozzi, Vinicius, Mouhoud, Errahmouni, Valenti, Denis, Postel
  Poluch V. - Rejžek M., Bartošek G., Sláma Z., Frič D. - Mikletič D., Fehérvári A., Haľko P., Mikita L (C)
  od 20.min Gašparovič M. (za Polucha V.)
  Várady V., Čambal M., Berky M.

PREDSTAVUJEME SÚPERA - MEGLIO MAGIC DOUR (Belgicko) :

MEGLIO MAGIC DOUR (BEL) MEGLIO MAGIC DOUR (Belgicko)

Umiestnenie v Belgicku: 2008/09 - 1. v 2.lige, postup do najvyššej sálovkárskej súťaže
Úspechy: Víťaz Belgického pohára 2008/2009
Info: v zostave viacero brazílčanov a reprezentantov

Po návrate z Teplíc z kvalitne obsadeného turnaja si oranjes zmerali sily s dalším kvalitným súperom Meglio Magic Dour z Belgicka. Hráči sálovkárov z Belgicka sú v Luhačoviciach na sústredení, za sebou mali dva odohraté prípravné zápasy. V prvom remizovali s Tangom Brno 3:3 (3:2) - góly : Vinicius 2, Errhamouni, v pondelok porazili mužstvo Vokno Kroměříž 5:4 (3:0) - góly: Glauber 3, Vinicius 2. Do Luhačovíc zverenci Janka Janíka pricestovali bez zraneních hráčov Martina Čambala, Vojtecha Váradyho a Mariána Berkyho, v bráne dostal príležitosť od začiatku Vladimír Poluch. Na súhru brazílskych virtuózov sa miestami bola radosť pozerať, vynikajúco im sekundovali reprezentanti Belgicka a výborný hráč z Maroka, tento rok sa Magic Dour stalo víťazom Belgického národného pohára a po návrate do domoviny ich čaká aj zápasu Superpohár, kedy sa odohrá na Slovensku je vo hviezdach... Prvý polčas sa hral so sálovkárskou loptou, ktorá robila hráčom v oranžových dresoch problémy pri spracovaní a kombináciách, skončil sa nerozhodne 1:1, keď v 20.minúte vyrovnával Rejžek. Po obrátke rovnaký hráč poslal oranjes do vedenia, sálovkári z "Beneluxu" ale už o necelé dve minúty vyrovnali a ešte v tej istej minúte šli gólom brazílčana Viniciusa do vedenia. V 32.minúte rozdiel narástol dokonca na 2:4, keď mal Vinicius dostatok času a na dvakrát prekonal Gašparoviča. Záver zápasu ale patril futsalistom Fofa, tretí gól vicemajstra Slovenska strelil ľavačkou Mikletič a o deľbe bodov rozhodol pätnásť sekúnd pred koncom najlepší strelec extraligy Peter Haľko.

Vstup do zápasu mal lepší "domáci" tím, prvú delovku na bránku Polucha vyslal Vinicius. Skóre mohol otvoriť na druhej strane Sláma, gólman Magic Dour ale s námahou prudkú strelu zneškodnil. Haľkovu strelu zblokovala pozorná obrana a v 6.minúte zvonila žrď po delovke Glaubera. Skóre zaujímavého zápasu otvoril Errahmouni, keď prestrelil Polucha - 1:0 (7:19). Únik Feherváriho gólom neskončil, po blafáku a zakončení na druhej strane pomalú loptu zastavila opäť naša žŕdka. Obe mužstvá strieľali prevažne z väčšej vzdialenosti a mnoho strieľ bezproblémov blokovali obrany. V 15.minúte mal k vyrovnanie blízko Sláma, gólman ale skvele zasiahol. V poslednej minúte však Bartošek urobil základ akcie na pivote, našiel voľného Rejžeka, ktorý zprvej pekne obstrelil brankára k pravej žrdi - 1:1 (19:35). Sekundu pred klaksónom ešte mohol strhnúť vedenie na stranu oranjes bombou Frič.

Druhé dejstvo prinieslo góly a kvalitnejší futsal, obe mužstvá zlepšili pohyb a dôraz na ihrisku. Do vedenia mohol Fofo poslať Bartošek, v čistej šanci ho ale vychytal gólman Dour. V bráne úradoval Gašparovič, ktorého v trojminútovke preverili útočníci Magic. Po rohovom kope prišiel signál, lopta našla pred bránkou Rejžeka a ten už zblízka nemal problém streliť gól - 1:2 (26:43). O minútu a pol ale skvele zbehol po ľavej strane Mauhoud, Gašparovič pri jeho prudkej a umiestnenej strele špicom pod vinkel nemal šancu - 2:2 (28:11). Za 33 sekúnd lovili loptu zo siete opäť hráči oranjes, po chybnej rozohrávke sa k lopte dostal Vinicius a bleskurýchle trestal strelou ponad ruky Gašparoviča - 2:3 (28:44). Štvrtý gól po akcii na jeden dotyk mohol pridať Glauber, z dvoch metrov ale netrafil úplne odkrytú bránku... V 30.minúte v peknej šanci prestrelil Mikita, v 32.minúte dostal Vinicius viac priestoru a hráč jeho kvalít na dvakrát prepasíroval loptu z pravej strany v štvrtý gól "čarodejníkov" - 2:4 (31:24). Do mohutného tlaku sa postupne začali dostávať aj za pomoci vysunutého Gašparoviča hráči v oranžovom, Bartošek neprepasíroval Fričovu strieľanú prihrávku za bránkovú čiaru, strela Gašparoviča s tečom skončila na žrdi. V 34.minúte zvonilo po strele Slámu brvno, umne rozohraný priamy kop so zakončením ľavačkou k žrdi Mikletiča si už ale cestu za chrbát brankára našiel - 3:4 (35:21). Pri power-play zomkli Fofáci súpera na vlastnej polovici, obrovský tlak prerušený peknou šancou Viniciusa vyústil do akcie na jeden dotyk, Frič našiel Haľka a ten 15 sekúnd pred koncom zaslúžene vyrovnal na konečných - 4:4 (39:45).

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4 FOFO vs Magic Dour 4:4