Zápas FOFO vs Teplice (CZE) MATCH Zápas FOFO vs Magic Dour (BEL)

MEDZINÁRODNÝ FUTSALOVÝ TURNAJ GREEN BALL CUP 2009 - o 7.miesto
FC NOVA KATOWICE (POĽSKO) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA
3:5 (0:3)
  9.augusta 2009 o 11:00 h - Sportovní Hala Teplice, Česká republika
  1:3 Korczynski (31:02), 2:4 Dewucki (31:29), 3:4 Douglas (38:35)
  0:1 Haľko (10:26), 0:2 Haľko (12:06), 0:3 Sláma z 10m (14:55), 1:4 Fehérvári (31:19), 3:5 Bartošek (39:59)
  Berky (1:30), Mikita (11:00), Haľko (31:01)
  -
  Milner a Nagy
  150 divákov
  Nawrat - Kielpiňski, Krajewski, Korczynski, Wojtas, Brauhoff, Cygnarowski, Andre, Douglas, Mirga, Novotný, Janovský
  Gašparovič - Fehérvári A., Bartošek G., Berky M., Fehérvári A. - Mikita L. (C), Haľko P., Mikletič D., Sláma
  nehrali: Poluch V.
  Várady V., Čambal M., Frič D. (stop za červenú kartu)

PREDSTAVUJEME SÚPERA - FC NOVA KATOWICE (Poľsko) :

Nova Katowice (POL) FC NOVA KATOWICE (Poľsko)

Umiestnenie v Poľsku: 2008/09 - 3., 2007/08 - 4., 2006/07 - 3.
Úspechy: Víťaz Makro Cupu 2004, 2005 a 2007
História: klub založený v roku 1997

V zápase o konečné umiestnenie sme zohrali záverečný duel proti FC Nova Katowice z Poľska. Prvý polčas nám vyšiel perfektne, aj keď v zostave absentoval David Frič pre trest za vylúčenie v zápase proti Balticflore Teplice a zranený Martin Čambal, po prvej dvadsaťminútovke svietil stav stretnutia 3:0 v náš prospech, keď sa dvakrát strelecky presadil Peťo Haľko a rovnako premiérový gól strelil aj druhý reprezentant Českej republiky Zdeněk Sláma, keď s prehľadom premenil desať metrový kop po šiestom faule. Po obrátke prišla rušná 32.minúta, v ktorej za 27 sekúnd padli neuveriteľné tri góly. Najskôr Katowice znížili z priameho kopu na 3:1, po rozohratí ale vyšiel pekne samostatný nájazd Fehervárimu - 4:1. O desať sekúnd súper opäť znížil a pri power play minútu a pol pred koncom dokonca po kombinácii na jeden dotyk priskočil až na rozdiel jediného gólu. Osem sekúnd pred koncom im rozhodca doslova daroval desať metrový kop, ktorý ale Katowice nepremenili a tak v samom závere zavŕšil naše víťazstvo 5:3 Bartošek do prázdnej brány... Martin Grendár (prezident Fofa): "Sekundu pred koncom po vyhodení Mária hlavou prekvapil všetkých Bartošek. Okolo tohoto gólu vznikol v hektickom závere chaos, rozhodcovia ukázali na stred a časomerač zapísal gól aj na svetelnú tabuľu - 5:3. Ale na stránke českých futsalových serverov sa ktovie prečo objavili výsledky 4:3... Rozhodcom sa tento turnaj príliš nevydaril, sám riaditeľ turnaja mal k nim včera po "fraške" v zápase Chrudim - Katowice veľké výhrady a rázne im dohovoril. Výjazd do Teplíc splnil naše predsavzatia, otestovať mužstvo v super ťažkých zápasoch len čiastočne. Bohužiaľ sa nám nepodarilo nikdy nastúpiť v kompletnej zostave. Vôbec nehral Várady, Berky pauzoval v dvoch zápasoch, Rejžek i Frič chýbali v jednom zápase. S Tjumeňom i Ľvovom to boli zápasy porovnateľné ako v Lige majstrov. Hrali sme so skvelými mužstvami dobré zápasy, škoda, že sme neustáli i záver zápasu s Ľvovom, neskorším víťazom turnaja. Za stavu 2:2 sme mohli a mali ísť do vedenia, v zápase proti Tepliciam sme po dvoch rokoch nedali ani gól (naposledy v Baku 2007 vs Luparense 0:1). Mali sme viac z hry, viac šancí, vysoko sme však prehrali, aj taký je futsal. S Katowicami to bol do stavu 4:1 skvelý výkon, súper ukázal dobrú power-play, ale my sme našli zase v sobotu stratenú koncovku... I keď záver bol rušný, zaslúžene sme zvíťazili. Českí hráči sú jednoznačne kvalitné posily, Berky zdá sa konečne fit a do 4.9. by to mal stihnúť aj Várady. Pozoruhodnosť - až na Ľvov mali všetky mužstvá na turnaji minimálne dvoch brazílčanov a krútili hlavami, prečo my nie... A že nám pustia týchto juhoamerických čarodejníkov. Po krátkom vydýchnutí už v stredu večer hráme proti klubu Magic Hensies, víťazovi pohára v Belgicku, v zostave s dvomi reprezentantmi Beneluxu a trojicou brazílčanov. Konečne by sme mali vybehnúť s desiatkou hráčou do poľa."

Do zápasu nenastúpili Frič pre trest a Čambal, ktorý pauzoval pre zranenie zo zápasu proti domácim. Dnes rozhodla naša efektivita premieňaní šancí... V 3.minúte sme si vypracovali dve dobré šance, únik Bartošeka po ľavej strane a tutovka Mikitu ale gól ešte nepriniesla. Delovka Mikletiča iba tesne minula vinkel Katowíc, na druhej strane sa vyznamenal Gašparovič. Po likvidačnom faule brankára sme po priamom kope nepremenili dve dobré príležitosti, podarilo sa to až Haľkovi, ktorý po kombinácii na jeden dotyk s Mikitom trafil presne - 1:0 (10:26.). V 12.minúte mohli Katowice vyrovnať, ich tutovka ale zmenu skóre nepriniesla a tak na radosť v tábore oranjes premenil opäť Haľko samostatný nájazd a zakončením od žrde zvýšil náskok - 2:0 (12:06). Päť minút pred prestávkou prišiel šiesty faul, ktorý bez problémov a s ľahkosťou potrestal Sláma prvým gólom pod taktovkou Janka Janíka - 3:0 (14:55). V závere Nova vystupňovala tlak, Fofáci ale v obrane odolávali a gól už neikasovali, aj keď dve čistučké šance mohli priniesť zmenu skóre v prostech Katowíc.

V druhom dejstve padlo päť gólov a mohlo i viac. Mikletič z otočky pálil nad, po úniku Slámu a strele Haľka zvonila iba žrď. Samostatný nájazd Fehérváriho zmaril gólman hostí, súper pálil prevažne z väčšej vzdialenosti. Štvrtý presný zásah oranjes po strele Fehérváriho zastavilo brvno. Na koňa posadil Katowice premenený priamy kop Korczynskeho - 3:1 (31:02), postava posledných minút Fehérvári bleskovo kontroval po úniku a strelou, ktorou ideálne podstrelil brankára - 4:1 (31:19). O desať sekúnd ale po rýchlej akcii a vyšachovaní obrany zakončil do prázdnej zo zadnej žrde Dewucki - 4:2 (31:29). Päť minút pred koncom pristúpili Katowice k power-play, spočiatku im veľmi nevychádzala, Mikita nastrelil pravú žrď a od ďalšieho gólu Haľka chýbali centimetre. Poslednú trojminútovku však zahrali bez brankára skvele, prerušiť ich snahu mohol ešte Sláma, druhý desaťmetrový kop v zápase ale nepremenil a tak trestal súper. Po akcii na jeden dotyk Douglas zakončil do prázdnej - 4:3, čím poliaci vystupňovali tlak pre mohutný záver. 47 sekúnd pred koncom po priamom kope z výhodnej vzdialenosti zvonilo naše brvno, osem sekúnd prišiel ďalší šok. Rozhodcovia darovali súperovi šiesty faul, desať metrový kop ale z nohy brazílčana mieril nad a tak sekundu pred koncom po vyhodení lopty Gašparovičom Bartošek uzatvoril zápasový aj turnajový strelecký účet - 5:3 (39:59).