Zápas FOFO vs MFK Tjumeň (RUS) MATCH Zápas FOFO vs Balticflora Teplice (ČR)

MEDZINÁRODNÝ FUTSALOVÝ TURNAJ GREEN BALL CUP 2009
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs TAIM ĽVOV (UKRAJINA)
2:4 (1:1)
  7.augusta 2009 o 14:00 h - Sportovní Hala Teplice, Česká republika
  1:0 Bartošek (8:38), 2:2 Frič (21:56)
  1:1 Pavlenko (10:42), 1:2 Kondratjuk (20:49), 2:3 Kondratjuk (34:57), 2:4 Kondratjuk (39:19) - do prázdnej
  Fehérvári (7:03), Rejžek (20:41) - Rejžek stop ďalší zápas
  -
  Hanzlík a Lasch
  100 divákov
  Gašparovič M. - Haľko P., Čambal M., Mikita L. (C), Fehérvári A. - Frič D., Sláma Z., Bartošek G., Rejžek M.
  Ivanjak, Lysenko - Kondratjuk, Pavlenko, Bondar A., Bondar D., Čeporňuk, Jakunin, Ovsjanikov, Legchanov, Makajev
  nehrali : Poluch V., Mikletič D.
  Várady V., Berky M.

PREDSTAVUJEME SÚPERA - TAIM ĽVOV (Ukrajina) :

Taim Ľvov (Ukrajina) TAIM ĽVOV (Ukrajina)

Umiestnenie v ukrajinskej Premier Lige: 2008/09 - 1.miesto, 2007/08 - 5., 2006/07 - 7., 2005/06 - 6.
Úspechy: Majster Ukrajiny 2008/2009
Úspechy: semifinále Ukrajinského pohára 2008/2009 a 2005/2006

V druhom zápase sme si zmerali sily s novým majstrom Ukrajiny Taimom Ľvov. Na radosť našej výpravy sme skóre duelu otvorili my, keď sa po peknej prihrávke Rejžeka presadil do odkrytej bránky Bratošek - 1:0. Po rýchlej akcii cez stred ale naša obrana zabudla na nekrytého Pavlenka, ktorý bez problémov pred Gašparovičom nadvihol loptu do bránky a vyrovnal a po dvoch minútach vyrovnal - 1:1. Druhé dejstvo začalo našou chybou hneď v úvodnej minúte a Kondratjuk naštartoval svoje mužstvo k obratu - 1:2. Frič síce dokázal po tečovanej strele so šťastím vyrovnať - 2:2, potom ale Ľvov zapol na vyššie obrátky a začal útočné snaženie na rozhodnutie zápasu. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel päť minút pred koncom, kedy opäť Kondratjuk zblízka poslal favorita do vedenia - 2:3. Najlepší hráč na ihrisku v záverečnej minúte prikrášlil výsledok a dovŕšil hetrik a tak sme prehrali v kvalitnom zápase- 2:4. V ďalších stretnutiach išlo všetko podľa papierových predpokladov, Šachtor Doneck si poradil z Katowicami 5:3, keď v siedmej minúte strelil dva pekné góly a potom už iba kontroloval priebeh zápasu. MFK Tjumeň zdolal v bojovnom zápase nášho zajtrajšieho súpera a usporiadateľa turnaja z Teplíc 5:2, Balticflora sa ale zlepšuje od zápasu k zápasu a tak nás zajtra čaká určite tvrdý oriešok. Prekvapenie dňa ukončilo druhý hrací deň, keď favorizovaný Era-Pack Chrudim podľahol Novosibirsku prekvapujúco 0:4.

V samotnom zápase ako prvý nebezpečne ohrozil bránku súpera Sláma, ľavačkou tesne minul. Ukrajinci sa postupne zahrievali a v 8.minúte nebezpečne dvakrát ohrozili bránku Gašparoviča, prišla však kontra na druhej strane. Rejžek famózne našiel pred bránkou neobsadeného Bartošeka, ktorý bez problémov otvoril skóre duelu - 1:0 (8:38). Po polminútke sme mohli zvýšiť skóre, prudkú strelu Slámu ale zastavila ľavá žrď! V čase 10:00 skvele nasiahol Gašparovič, po rýchlej akcii cez stred Pavlenko, na ktorého pozabudla naša obrana vyrovnal umným tečom pred gólmanom - 1:1 (10:42). Iniciatívu prebral majster Ukrajiny, v 12.minúte nastrelil žrď, o minútku prudká delovka Čeporňuka skončila na brvne... Po nádejnej šanci Haľka na druhej strane Gašparovič zmaril očami samostatný nájazd Ľvova, lopta skončila opäť na žrdi. Prečíslenie cez pivota Bartošeka a Fričova strela už zmenu skóre nepriniesla.

Hneď po obrátke prišli pre nás dva nepriaznivé momenty. Po 41 sekundách inkasoval Rejžek žltú kartu a keďže je to už jeho druhá, v zápase proti Tepliciam určite nenastúpi. Po vyšachovaní obrany navyše Kondratjuk posadil na koňa Ľvov, keď pekne zblízka nadvihol loptu pod brvno - 1:2 (20:49). Po nepremenenom samostatnom názajde Taimu udrelo na druhej strane, premiérový gól v drese oranjes strelil Frič, ktorý sa presadil tečovanou strelou - 2:2. Dve šance Fehérváriho a Haľka gólom neskončili, v 32.minúte poslala prihrávka Friča do gólovej šance opäť Haľka, brankár ale zázračne zasiahol. Pät minút pred koncom rozhodol o výsledku Kondratjuk, keď bezproblémov usmernil loptu z jedného metra za Gašparovičov chrbát - 2:3 (34:57). Samostatný nájazd Ľvova zmaril Gašparovič, pomaličky sme sa začali pripravovať na power-play. K lopte a time outu sa ale dostal súper a prekvapujúco začal power-play hrať Ľvov, 40 sekúnd umne držal loptu, pri našej hre bez brankára sme ale napokon inkasovali do prázdnej brány, keď nás potrestal Kondratjuk, čím zavŕšil svoj hetrik - 2:4 (39:19).