6.augusta 2009 o 20:00 h - Sportovní Hala Teplice, Česká republika
  1:1 Haľko (15:47), 2:1 Haľko z 6m (30:45)
  Gašparovič M. - Sláma Z., Frič D., Bartošek G., Rejžek M. - Čambal M., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P.
  nehrali : Poluch V., Mikletič D.
  Várady V., Berky M.

PREDSTAVUJEME SÚPERA - MFK TJUMEŇ (Rusko) :

MFK Tjumeň (Rusko) MFK TJUMEŇ (Rusko)

Umiestnenie v ruskej Superlige: 2008/09 - 4.miesto, 2007/08 - 4., 2006/07 - 6., 2005/06 - 10.
Úspechy: 3-násobný víťaz Green Ball Cupu
Úspechy: semifinále Ruského pohára 2008/2009

Dnes sme vstúpili úvodným zápasom do medzinárodného futsalového turnaja Green Ball Cup 2009, dnešným súperom nám bol MFK Tjumeň z Ruska. Po dramatickom a vyrovnanom zápase sa duel skončil remízou 2:2, po polčase 1:1. Skóre zápasu otvorili hostia, ktorí sú v Českej republike už dlhšie na sústredení, pred prestávkou ale Haľko vyrovnal. Po premenenej penalte rovnakého hráča v druhom dejstve sme šli do vedenia, vyspelý súper tri minúty pred koncom vyrovnal... Turnaj odštartoval remízou Katowíc s Novosibirskom, v druhom zápase Era-Pack Chrudim nestačil na Šachtor Doneck, aj keď český majster bol počas celého zápasu lepším družstvom, nepremenili ale dve penalty a naviac hneď v prvej minúte prišli o jednu z nových posíl, brazílčana Maxa, ktorý si nešťastne zlomil klúčnu kosť. V zápase našej skupiny šiel rýchlo ukrajinský majster Taim Ľvov do vedenia 2:0, kapitán Dlouhý ale dvoma gólmi vyrovnal (druhý strelil po prísne nariadenej penalte). Taim strelil pred polčasom gól na 3:2, domáce Teplice ešte pred prestávkou vyrovnali. V druhom dejstve videli diváci jediný presný zásah, ktorým Ľvov v závere strhol víťazstvo na svoju stranu...

Náš zápas začal opatrne s oboch strán, do tlaku ale nás hneď dostal súper, škoda nepremeného nájazdu 3 na 1 z našej strany. V 4.minúte vytiahol zázračný zákrok Gašparovič, ktorý sa nenechal prekonať z jedného metra. Kempes sa zapotil aj po prudkej strele z diaľky v 6.minúte, obrovský tlak Tjumeňa vyústil do gólu, keď pekne útočník súpera tečoval nastrelenú loptu pred našim gólmanom - 0:1 (8:19). Ďalšia obrovská šanca skončila iba tesne vedľa, my sme kontrovali v 15.minúte, kedy sa nám podarila pekná akcia cez pivota Bartošeka, Rejžekovu strelu súper zblokoval. V 16.minúte ale už zahrmelo aj na našej striedačke, keď loptu vybojoval Haľko a jeho strela skončila v bráne - 1:1 (15:47). Gašparovič sa nenudil, bombu vyrazil do žrde a útočníci top tímu z Ruska zamestnávali obranu i brankára každú minútu. V 19.minúte prešiel pekne z obrany cez troch hráčov Sláma, od zakončenie mu zabránil iba likvidačný faul súpera...

Druhé dejstvo odštartovala ďalšia žrď súpera, Tjumeň nás zatlačil do obrany a strieľal prevažne z diaľky, no veľmi nepríjemne a presne. V 26.minúte strela brazílčana trela spojnicu našej bránky, postupne nám začali vychádzať brejkové situácie a ku gólu sme mali blízko. V 30.minúte sa do čistej šance dostal Sláma, brankár ho ale v samostatnom nájazde vychytal, oprava rovnakého hráča skončila na ruke obrancu a tak sme mali výhodu pokutového kopu. Ten bezpečne premenil Haľko a tak sme šli do vedenia - 2:1 (30:45). Následujúca päťminútovka patrila súperovi, útoky sa valili na našu svätyňu ako voda, využil to Bartošek, ktorý sa pekne prebil, jeho samostatný nájazd skončil iba na pravej žrdi. 4:20 pred koncom dostal ďalšiu šancu Sláma, samostatný nájazd na naše nešťastie nepremenil. 3:50 pred koncom sme dostali ďalšiu výstrahu v podobe žrde, sedem sekúnd pred začatím poslednej trojminútovky sme po rýchlej akcii pri power-play inkasovali - 2:2 (36:53). Tlak pokračoval aj naďalej, dve vynikajúce šance súper zahodil a tak sme v závere mohli misky váh nakloniť na našu stranu, hlavička Bartošeka mierila tesne vedľa a neujala sa ani prudká strela Slámu z uhla. Záverečný tlak súpera sme ustáli a tak sme do turnaja vstúpili remízou proti favoritovi najväčšiemu kandidátovi na turnajový triumf. David Frič: "Utkání začalo ve vysokém tempu a Tjumeň se snažila typicky rychlou kombinací vstřelit gól, byli jsme to však my, kdo měl první šanci a po vystihnuté rozehrávce jsme se řítili tři na jednoho, situaci jsme však nedotáhli do konce. Tjumeň nás prvních deset minut přehrávala a vstřelila i úvodní gól, když nastřelený míč uklidil tjumeňský hráč z bezprostřední blízkosti do sítě. My jsme vyrovnali asi pět minut pred polocasem po pěkné akci s trochu šťastným zakončením Halka. Druhá půle se nesla ve stejném duchu, Tjumeň držela více míč a střílela ze střední vzdálenosti, my chodili do brejků, ze kterých se nám jeden povedl a vytěžili jsme z něj 6m kop, který nejlepší střelec slovenské ligy Halko bezpečne proměnil. Tjumeň ještě zvýšila tlak a uchýlila se k power-play, ze které nám vstřelila vyrovnávací branku. Odehráli jsme velmi dobré utkaní na to, že nám příprava více méně teprve začíná a s výsledkem jsme spokojení. Na výsledku má velký podíl především Mário Gašparovič, který skvěle zachytal a podržel tým v klíčových situacích. Myslím si, že důležitá byla i bojovnost celého týmu a vůle po vítězství, které sice nepřišlo, ale nebylo k němu příliš daleko."