FINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA 2oo8/2oo9
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ACROSS PINEROLA BRATISLAVA
4:2 (3:0)
  17.06.2009 o 19:00 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  1:0 Čambal (16:48), 2:0 Mikita (17:15), 3:0 Bartošek (17:35), 4:0 Rejžek (30:07)
  4:1 Bagin (34:46), 4:2 Súkeník (38:00)
  Vodecký (8:53), Nagy (34:32) – Súkeník (14:12), Šporánek (15:44)
  -
  Marián Fischer a Lukáš Peško
  200 divákov
  Gašparovič M. - Nagy I., Haľko P., Mikita L. (C), Čambal M. - Bartošek G., Fehérvári A., Rejžek M., Vodecký I.
  Paták - Habaj O., Ujhelyi, Bagin, Paštrnák - Súkeník (C), Šporánek, Jurkovič, Rybár, Tencer
  bez striedania
  Várady V., Berky M.

Across Pinerola BA Finálovým zápasom o Slovenský pohár proti Across Pinerole Bratislava sme ukončili sezónu, Superpohár proti RCS KOšice sa totižto odohrá týždeň pred štartom novej sezóny 2009/2010. Zverencov Viliama Zwingera sme porazili 4:2 (3:0). O našom víťazstve rozhodol koniec prvého polčasu, kedy sme za 46 sekúnd strelili tri góly... V druhom dejstve sme k trom gólom z prvého dejstva pridali ešte jeden, záver patril Pinerole, ktorá kozmeticky upravila konečné skóre posledného zápasu futsalovej sezóny 2008/2009 na Slovensku...

Samotný zápas sme mali loptu častejšie vo svojej moci, v 2.minúte dvakrát nebezpečne ohrozil Patáka v bráne Haľko, jeho druhá šanca po efektnom blafáku skončila na ľavej žrdi. Na druhej strane kontroval nebezpečnou strelou Paštrnák, po menšom nedorozumení v našej obrane si dal skoro Fehérvári vlastný gól. V 4.minúte po prihrávke Bartošeka nedokázal loptu dostať medzi žrde Rejžek, v tej istej minúte nepremenil tutovku Fehérvári. Baginova jemná hlavička pred Gašparovičom skóre neotvorila, najbližšie ku gólu mal Tencer, Rybárova strela gól rovnako nepriniesla. Šance sa striedali na oboch stranách, ku gólu chýbali Haľkovi a Ondrejovi Habajovi centimetre. Priamy kop proti Pinerole bol predzvesťou gólov, bránku Acrossu konečne odklial po rohu Nagya Čambal, ktorý nekompromisne svpjou povestnou ľavačkou prestrelil všetko - 1:0 (16:48). Po Haľkovej strele sa k odrazenej lopte dostal Mikita a pohodlne do odkrytej brány zvýšil už na - 2:0 (17:15). Klinec pridal samostatným prienikom Bartošek, Paták pri jeho delovke kapituloval aj tretíkrát - 3:0 (17:35).

Druhé dejstvo odštartovala závarom v našej šestke po druhej malej domov Pinerola, šance sme ale mali skôr my, Fehervári z uhla iba tesne minul pravú žŕdku, rovnako skončila strela Vodeckého. Na palubovke sa aj zaiskrilo, keď prišlo k menšej potýčke medzi Haľkom a Baginom, Fehérvári v 27.minúte mieril iba do bočnej žrde. Zvyšovali sme zápasové obrátky, nájazd Nagya mohol znamenať kľud v našich radoch, po rohu a klobúku sa neujal ani volej Haľka a ďalšie dve šance najlepšieho extraligového strelca. Diváci čakali na gól, Across mohol vrátiť do zápasu Súkeník, Gašparovič bol ale proti. Prudkú strelu Bartošeka ľahko tečoval Rejžek, lopta z jeho nohy putovala od jednej žrde do druhej a do bránky - 4:0 (30:07). Nájazd 3 na 1 skončil u Vodeckého, najkrajší gól mohol dať Haľko volejom z otočky, dnes ale Halenárovi nebolo súdené pridať vo svojej streleckej domininacii presný zásah. Päť minút pred koncom prudkú strieľanú prihrávku Súkeníka Bagin zprvej dostal za chrbát Gašparoviča - 4:1 (34:46). Tutovka Rybára z dvoch krokov našťastie neskončila za bránkovou čiarou, koniec zápasu priniesol ešte dve šance Súkeníka, druhá skončila gólom, keď poslal loptu do protipohybu nášho gólmana - 4:2 (38:00). Time-out a záverečná power-play už priniesli iba dve nedôrazné strely súpera a tak sme sezónu ukončili víťazstvom v Slovenskom pohári.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

Víťaz Slovenského pohára 2oo8/2oo9 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2 FOFO vs Across Pinerola BA 4:2