FINÁLE PLAY OFF FUTSALOVEJ EXTRALIGY 2oo8/2oo9 - 5.zápas
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs RCS KOŠICE
3:5 (1:1)
  22.05.2009 o 18:30 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  1:1 Bartošek (16:44), 2:2 Haľko (24:52), 3:2 Haľko (30:56)
  0:1 Serbin (2:59), 1:2 Brunovský (24:40), 3:3 Kyjovský (36:00), 3:4 Serbin (39:42), 3:5 Hernández (39:56)
  Mikita (33:03) - Klema (34:56)
  -
  Marián Fischer a Marián Gál
  1000 divákov
  Gašparovič M. - Nagy I., Haľko P., Mikita L. (C), Čambal M. - Vodecký I., Berky M., Bartošek G., Fehérvári A.
  Klema - Brunovský, Kozár (C), Kyjovský, Murňák - Gajdoš, Grutka, Jakab, Serbin
  od 2.polčasu Ciprys R. (za Berkyho M.)
  Várady V., Rejžek M. (trest za žlté karty)

O majstrovi v aktuálnej futsalovej sezóne sa rozhodlo až v záverečnom piatom a rozhodujúcom zápase v Bratislave. Po kvartete titulov v rade diváci v Mladosti videli po konečnom hvizde rozhodcovskej dvojice Fischer - Gál korunováciu nového majstra - RCS Košice. O všetkom rozhodla posledná minúta stretnutia, v ktorej košičania strelili dva góly. O našom smutnom osude rozhodol po chybe v obrane gólom Serbin osemnásť sekúnd pred koncom...

Do zápasu sme nastúpili bez zraneného Vojta Váradyho, svalové zranenie Mariána Berkyho dokázalo obrovskému tempu odolávať iba prvý polčas. V zápase ako prví vystrčili rožky košičania, strelu Kyjovského ale naša obrana včas zblokovala. Na druhej strane kontroval delovkou Čambal, do vedenia sa ale dostali hostia, Serbina našla prihrávka opäť v šestke na zadnej žrdi a prehrávali sme - 0:1 (2:59). Príležitosti Bartošeka a Fehérváriho ostali nevyužité, v 10.minúte mohla RCS zvýšiť skóre, superšance Hernándezovi a Serbinovi pochytal Gašparovič. Náš tlak sa postupne zvyšoval, Fehérvári nepremenil tutovku, v dobrej príležitosti neuspel ani Haľko s Bartošekom. Po tečovanej strele zvonila aj žŕdka hostí, po peknej akcii napokon vyrovnal Bartošek, keď obstrelil vynikajúceho Klemu - 1:1 (16:44). Ešte do polčasu sme mohli misky váh nakloniť na našu stranu, strela kapitána Mikitu lýzala brvno, akcia so zakončením strelou po klobúku Haľka vyrazil Klema na roh.

Po prestávke sme začali tlačiť hráčov RCS do obrany, naše strely končili ale na výborne postavenej obrane košičanov, bomba Ciprysa išla nad. Zčisto jasna udreli hostia, priamočiaru akciu zakončil Brunovský a poslal opäť hostí do vedenia - 1:2 (24:40). Ešte v tej istej minúte, po dvanástich sekundách ale vyrovnal top kanonier extraligy Haľko, keď sa pekne presadil cez pivota a prestrelil Klemu - 2:2 (24:52). Šance sa striedali na oboch stranách, favorita na titul posadil na víťazného koňa opäť Haľko, po chybnej rozohrávke sa dostal k zakončeniu a nemýlil sa - 3:2 (30:56). Na kopačkách sme mali aj ďalšie dva góly, no presne štyri minúty pred koncom sa odrazená lopta šťastne dostala ku Kyjovskému, ktorý nekompromisne vyrovnal - 3:3 (36:00). Šancu Haľka zneškodnil zázračne Klema a obrana RCS vyriešila aj závar v šetske, predtým ale košičania mali na kopačkách čistú šancu. Keď sa schylovalo k predĺženiu, vyrobili sme v obrane nezmyselnú chybu, ktorú po prieniku po ľavej strane potrestal osemnásť sekúnd pred koncom opäť Serbin - 3:4 (39:42). Na následnú power play už neostalo veľa času, štyri sekundy pred koncom uzatvoril skóre výborného futsalového divadla v Mladosti na radosť fanúšikov z východu Slovenska hlavičkou pred našim hráčom-brankárom Hernández, čím zatĺkol klinec našej obhajoby - 3:5 (39:56). Naša futsalová nádvláda skončila po štyroch tituloch, do pohárovej Európy naskočí náš dnešný súper - RCS Košice.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5 FOFO vs RCS Košice 3:5