FINÁLE PLAY OFF FUTSALOVEJ EXTRALIGY 2oo8/2oo9 - 4.zápas
RCS KOŠICE vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA
6:3 (2:2)
  19.05.2009 o 20:00 h - ŠH Infinity Aréna v Košiciach
  1:0 Serbin (2:17), 2:1 Hernández (11:21) - v 1.polčase
  3:2 Kyjovský (20:46), 4:3 Kyjovský (38:26), 5:3 Serbin z 10m (39:02), 6:3 Kyjovský (39:51) - v 2.polčase
  1:1 Bartošek (10:41), 2:2 Fehérvári (18:05), 3:3 Nagy (23:56)
  Hernández (25:03) - Rejžek M. (28:06)
  -
  Mário Bohun a Mário Belavý
  700 divákov
  Klema - Brunovský, Kozár (C), Kyjovský, Hernándéz - Gajdoš, Grutka, Jakab, Serbin - Murňák
  Gašparovič M. - Čambal M., Haľko P., Mikita L. (C), Nagy I. - Vodecký I., Rejžek M., Bartošek G., Fehérvári A.
  bez striedania
  Várady V., Berky M.

Štvrtý finálový zápas futsalistov v Infinity Aréne priniesol najväčšiu gólovú nádielku zo všetkých duelov finálovej série. Po dnešku je stav na zápasy nerozhodný 2:2 a tak o titule rozhodne až záverečný a rozhodujúci zápas v ŠH Mladosť s výkopom v piatok o 18:30 h. Víťazstvo RCS Košice 6:3 (2:2) sa nerodilo ľahko, domáci bojovali o predĺženie série a o tom, že pocestujú ešte do hlavného mesta rozhodli tromi gólmi v záverečnej dvojminútovke. Najväčší podiel na víťazstve mal Matúš Kyjovský, autor hetriku, v dresu oranjes pre zranenie z tretieho zápasu absentoval Vojto Várady, rovnako so svalovým zranením laborujúci Marián Berky. V piatok pre trest nebude môcť nastúpiť Martin Rejžek, ktorý inkasoval zbytočnú žltú kartu, košičania budú v kompletnom zložení, dnes ich nepekné fauly najmä na Attilu Fehérváriho ostali nepotrestané a nepochopiteľne neboli ocenené ani len žltou kartou, okrem Hernándezovho. Finále je stále otvorené, o majstrovi sa rozhodne v piatok, my veríme, že titul ostane v Bratislave !

Prekvapujúco bola Infinity Aréna prázdnejšia ako pri piatkovom treťom zápase, atmosféra zo začiatku komornejšia, vygradovala až v závere, keď bolo na palubovke rušno... Do úvodnej šance sa po minúte dostal Brunovský, jeho prienik ale nemal dôraz. V 3.minúte zahrmelo, po autovom kope sa prebil pa pravej strane Jakab, našiel pred bránkou Serbina, ktorý ponad Gašparoviča otvoril zápasový účet - 1:0 (2:17). Vyrovnať mohol Fehérvári, nepresadil sa však cez pivota, Bartošekovi chýbalo ku gólu v 7.minúte chladnejšie zakončenie. Domácich sme postupne dostali pod menší tlak, strele Nagya z pravej strany chýbali centimetre. Po krásnom vybojovaní lopty Vodeckým a delovke Rejžeka v 11.minúte ale loptu z dorážky poslal nekompromisne za Klemov chrbát Bartošek - 1:1 (10:41). Po darovanom faule zahrávali RCS priamy kop, Kozár priťukol Hernándezovi a ten s tečom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 2:1 (11:21). Pekné strely Čambala a Rejžeka nenašli ten správny cieľ, po akcii Mikitu Nagy neprepálil hrandu tiel pred Klemom. V 17.minúte spálili domáci dve dobré príležitosti (Brunovského a Kyjovského) a tak dve minúty pred prestávkou prišiel trest. Fehérvári si narazil s Bartošekom, ten mu pätičkou poslal loptu do kraja a Atos pohodlne prekonal Klemu a vyrovnal - 2:2 (18:05). V poslednej minúte ešte dvakrát nebezpečne pálil Hernández, skóre sa už ale nemenilo.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci, keď už po 46-ich sekundách Brunovský na pravej strane našiel Kyjovského a ten trafil opačný kút - 3:2 (20:46). Pri delovke Bartošeka mal Klema obrovské šťastie, vyznamenal sa aj pri šanci Fehérváriho, po prieniku z ľavej strany. Na druhej strane Kyjovský trafil spojivo a Kozár po priamom kope dvakrát vystrašil Gašparoviča. Po krásnej prihrávke Haľka už Nagyovi neostávalo nič iné, ako vyrovnať do prázdnej brány - 3:3 (23:56). Hernández v čistej šanci likvidačným faulom poslal na zem Fehérváriho. Šance sa striedali na oboch stranách, no to podstatné sa udialo v poslednej dvojminútovke... Oranjes nepremenili dobrú príležitosť, ktorú na druhej strane únikom cez stred a chladnokrvným zakončením potrestal Kyjovský - 4:3 (38:26). Po time oute sme automaticky pristúpili k power play, 59 sekúnd pred koncom strela Mikitu skončila za bránkovou čiarou, rozhodcovia ale gól neuznali a odpískali šiesty akumulovaný faul, ktorý z desať metrového kopu pretavil v piaty gól Serbin - 5:3 (39:02). Po ďalšom faule na Fehérváriho v šestke mala následovať penalta, píšťalka ale ostala opäť nemá a tak výsledok prikrášlil ešte v samom závere Kyjovský strelou do prázdnej bránky - 6:3 (39:51). Séria sa tak naposledy vracia do Bratislavy, kde sa rozhodne, komu prezident SF zavesí zlaté medaile na krk.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

RCS Košice vs FOFO 6:3 RCS Košice vs FOFO 6:3 RCS Košice vs FOFO 6:3 RCS Košice vs FOFO 6:3