15.05.2009 o 20:00 h - ŠH Infinity Aréna v Košiciach
  0:1 Haľko (17:36), 1:2 Fehérvári (37:27), 1:3 Bartošek (38:39)
  Klema - Brunovský, Kozár (C), Kyjovský, Hernándéz - Gajdoš, Grutka, Jakab, Serbin - Murňák
  Gašparovič M. - Čambal M., Haľko P., Mikita L. (C), Várady V. - Vodecký I., Rejžek M., Bartošek G., Nagy I.
  od 14.min Fehérvári A. (za Váradyho V.), od 30.min Ciprys R. (za Nagya I.)
  Berky M., v zápase sa nepríjemne zranil Várady V.

Finálová séria futsalových titánov sa po dvoch stretnutiach v Bratislave presunula na východ republiky, do Infinity Arény v Košiciach za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy. Zápas úrovňou nezaostal za dvomi zo ŠH Mladosť, veľmi sa podobal prvému, v ktorom hviezdil Erik Klema. Tentokrát bol ale šťastným hrdinom Mário Gašparovič, ktorý v bránke predvádzal neuveriteľné veci, aj za pomoci žŕdiek a brvna. Dnešný zápas rozhodla skúsenosť obhajcu majstrovského titulu, keď trpezlivo čakal na svoju šancu a v samom závere ju premenil gólmi Fehérváriho a Bartošeka do prázdnej bránky. FOFO vyhralo veľmi dôležitý zápas 3:1 (1:0) a výraznou mierou sa priblížilo k piatemu titulu majstra Slovenska. Najlepšími hráčmi po zápase boli vyhlásení Mário Gašparovič a strelec jediného gólu domácich Peter Serbin. Séria pokračuje štvrtým zápasom v utorok 19.mája, mužstvá sa stretnú opäť v Infinity Aréne, Slov-matic má k dispozícii prvý mečbal... Zápas vysokej úrovne sa hral pred krásnou diváckou kulisou, FOFO prišiel povzbudiť na východ kotol skalných fanúšikov.

Do prvej formácie FOFA sa vrátil Martin Čambal, Igor Nagy sa presunul do druhej štvorky. Úvodnú šancu duelu si vypracoval Kozár, rovnako ale ako strela Kyjovského išla nad. V 5.minúte predviedol peknú delovku Hernández, tá sa obtrela o žrď hostí. Po následnom rohu skončila tiahla strela Kyjovského opäť na vonkajšej žŕdke. Oranjes ohrozili nebezpečne bránku Klemu v 6.minúte, Várady zbehol do šestky stredom, skóre sa ale nemenilo. Do šancí sa dostával aj Haľko, obrancovia RCS ho ale strážili aj s Váradym ako oko v hlave. Aktívny boli na strane domácich najmä Matúš Kyjovský a Antonio Hernández, najčastejšie zamestnávali Gašparoviča v bráne. V 14.minúte sa zranil Vojto Várady a do konca stretnutia sa na palubovke už neobjavil, všetci veria, že na štvrtý zápas nastúpi... V poslednej päťminútovke Gašparovič dvakrát čaroval pri strele Brunovského a Kozára, blesk z jasného neba ale udrel na druhej strane. Gašparovič vyhodil loptu cez celé ihrisko na voľného Haľka, ten loptu trafil neuveriteľne z prvej k žrdi - 0:1 (17:36). Košičania svoj tlak do prestávky na vyrovnanie nevyužili, šance Hernándeza a Kozára za chrbátom Mária neskončili.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie Slov-matic, po dvadsiatich sekundách musel Klema dvakrát zasahovať pri šanciach Haľka a Mikitu. V 23.minúte Rejžek famózne našiel Bartošeka z ľavej strany na šestke, Gabovi chýbalo chladnejšie zakončenie, z ďalšieho útoku sa ocitol rovnaký hráč sám pred gólmanom domácich, stav 0:1 sa ale nemenil. O dve minúty RCS nepremenili tutovku tutoviek, Kyjovský pálil na Gašparoviča, lopta sa odrazila dva kroky od bránky pred Hernándeza, Mário vytiahol zákrok snov. Do striel oranjes sa poctivo hádzali domáci hráči, v polovici polčasu po strele Haľka dorážal Mikita do žrde. Tlak domácich sa postupne zvyšoval, na bránku FOFA sa valil jeden útok za druhým. Strela RCS sa obtrela o žrď, Hernández napálil z ďalšej akcie brvno ! Šesť minút pred koncom bol stav na fauly neuveriteľných 0:5, v obrane sme museli hrať opatrne. Tlak nakoniec vyústil do vyrovnávajúceho gólu Serbina - 1:1 (34:55), ktorý tečoval strieľanú prihrávku pred gólmanom. Domáci hnaní dopredu ale urobili chybu v rozohrávke a tá nakoniec rozhodla o osude celého zápasu. Haľko po samostatnom nájazde Klemu ešte neprekonal, k odrazenej lopte sa ale dostal Fehérvári, ktorý ju pohodlne poslal za Klemov chrbát - 1:2 (37:27). Následná power play domácicm moc nevyšla, loptu vybojoval Bartošek a chladnokrvne ju poslal cez celé ihrisko - 1:3 (38:39). Ak by nepadli góly v závere stretnutia, oranjes by museli odohrať celé predĺženie s "Damoklovým mečom" šiesteho faulu a následného desaťmetrového kopu na pleciach, rozhodla tak skúsenosť a chuť po víťazstve.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3 RCS Košice vs FOFO 1:3

web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené Slov-matic FOFO BRATISLAVA