FINÁLE PLAY OFF FUTSALOVEJ EXTRALIGY 2oo8/2oo9 - 2.zápas
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs RCS KOŠICE
6:1 (5:1)
  12.05.2009 o 20:00 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  1:1 Haľko (3:26), 2:1 Mikita (12:18), 3:1 Fehérvári (12:47), 4:1 Mikita (15:26), 5:1 Rejžek (19:20), 6:1 Mikita (21:13)
  0:1 Jakab (3:05)
  Rejžek (12.), Fehérvári (37.)
  -
  Mário Belavý a Mário Bohun
  500 divákov
  Gašparovič M. - Vodecký I., Rejžek M., Bartošek G., Fehérvári A. - Nagy I., Haľko P., Mikita L. (C), Várady V.
  Klema - Brunovský, Kozár (C), Kyjovský, Murňák - Gajdoš, Grutka, Jakab, Serbin
  Čambal M. (za Nagya I.), Ciprys R. (za Rejžeka M.)
  Berky M.

Futsalový sviatok pokračoval druhým zápasom finále extraligistov, po prvom zápase boli vo výhode hostia z Košíc, ktorí sa úvodným víťazstvom v sérii dostali na koňa. Po dnešku je séria vyrovnaná na 1:1, Erik Klema v bránke RCS nezopakoval skvostný výkon z piatka a tak už prakticky po prvom polčase bolo rozhodnuté o víťazovi duelu. Minútou ticha si všetci prítomní v Mladosti uctili zosnulého verného fanúšika futsalu v Bratislave Jula Gašpara. "Toto víťazstvo je venované tomuto skvelému fanúšikovi, ktorý nechýbal ani na jednom našom zápase po dlhé roky," povedal po zápase Martin Grendár, prezident Fofa.

Samotný zápas odštartovali peknou akciou 3 na 1 hostia, obrana majstra ju ale včas zblokovala do bezpečia. Do peknej šance sa v 2.minúte dostal po spolupráci s Váradym Vodecký, na druhej strane tvrdo strieľal Brunovský. Po troch minútach sa strelkecky presadil Jakab, keď pekne tečoval strieľanú prihrávku pred Gašparovičom - 0:1 (3:05). Odpoveď domácich ale prišla rýchlo, v rovnakej minúte po prihrávke cez stred z otočky exportne popod Klemu k opačnej tyči vyrovnal kanonier Haľko - 1:1 (3:26). V útoku boli aktívnejší Fofáci, Haľkova strela išla do bočnej siete, Bartošek po spolupráci s Rejžekom Klemu iba vystrašil. V 9.minúte Brunovský vystihol prihrávku stredom, svoj samostatný nájazd na Gašparoviča ale nepremenil. V 13.minúte ukázal svoje majstrovstvo na pivote kapitán domácich Mikita, pekne sa obtočil okolo obrancu a naklonil misky váh na stranu oranjes - 2:1 (12:18). V tej istej minúte mohutný nápor favorita vyústil do troch nebezpečných strieľ, no až tou poslednou Fehérvári prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:1 (12:47). Na druhej strane vyslal nebezpečnú strelu Kozár, Gašparovič ale chytal spoľahlivo. Päť minút pred prestávkou luftol Nagy v dobrej šanci, o pár sekúnd ale odrazenú loptu poslal Mikita do čierneho - 4:1 (15:26). Strelu Kyjovského zblokovali obrancovia, dve minúty pred koncom spálili RCS čistučkú šancu na zníženie a tak domáci trestali... Po vyšachovaní obrany sa lopta dostala k Rejžekovi a ten bez problémov zvýšil - 5:1 (19:20).

Klema do druhého polčasu už nenastúpil, Fofa začali tlakom a po dvadsiatich piatich sekundách mohol Haľko pridať šiesty gól. Definitívny klinec pridal zavŕšeným hetrikom Mikita, keď sa prekľučkoval a prekonal Štibera - 6:1 (21:13). V 25.minúte Kozár skoro preloboval cez celé ihrisko Gašparoviča, v rovnakej minúte sa zranil Igor Nagy a do zápasu nabehol Martin Čambal, ktorý od futsalu pauzoval skoro dva mesiace. Mikitova šanca, rovnako Čambalova mali ku gólu blízko. Košičania pôsobili rezignovane, akoby začali šetriť sily na ďalšie zápasy v Košiciach, v zostave sa tak často neobjavoval ani opora Kozár, ktorý do konca zápasu odohral už iba pár minút. V 30.minúte si peknú šancu vypracovali hostia, Váradyho na druhej strane vychytal Štiber, Bartošekobu delovku zastavila žrď. Zápas sa do konca už iba dohrával, aktívnejší v útoku boli košiačania, no ani jedna z ich dobrých príležitostí za chrbátom Gašparoviča neskončila. Séria je vyrovnaná a teraz sa sťahuje na východ republiky, veľmi dôležitý bude tretí zápas, víťaz sa dostane do nesmiernej výhody a bude mať určite bližšie k zisku majstrovského titulu. Košičania svoj cieľ splnili, v Bratislave získali jedno víťazstvo, teraz sa určite budú spoliehať na domáce prostredie a divácku podporu. V základnej časti sa zápas v Infinity Aréne skončil remízou, v piatok večer o 20:00 h pred kamerami Slovenskej televízie pokračuje finále futsalových titánov opäť !!!

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

FOFO vs RCS Košice 6:1 FOFO vs RCS Košice 6:1

web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené Slov-matic FOFO BRATISLAVA