08.05.2009 o 18:30 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  0:1 Serbin (5:56), 1:2 Kozár (16:31), 1:3 Grutka (29:42)
  Gašparovič M. - Vodecký I., Rejžek M., Bartošek G., Fehérvári A. - Nagy I., Haľko P., Mikita L. (C), Várady V.
  Klema - Brunovský, Kozár (C), Kyjovský, Hernández - Gajdoš, Grutka, Jakab, Serbin
  Čambal M. (za Nagya I.), Ciprys R. (za Rejžeka M.)
  Berky M.

Prvé finálové stretnutie futsalovej extraligy prinieslo strhujúce divadlo, celých štiridsať minút sa bolo na čo pozerať. Kto nemeral cestu do ŠH Mladosť, sedel asi pri internetovej stránke HUSTE.tv, ktorá určite bola hojne navšívená najmä z Košíc a okolia. Majstrovský Slov-matic FOFO, ktorý v základnej časti ani raz neprehral privítal na svojej palubovke druhé mužstvo tabuľky v základnej časti - RCS Košice. Proti sebe nastúpila dnes skúsenosť a zohratosť proti mladíckemu elánu pod taktovkou Richarda Bača, ktorého skvelá práca začína prinášať vytúžené ovocie. Po úvodnom oťukaní sa do prvej dobrej príležitosti dostal po minúte Fehérvári, zakrátko mohol prvý gól streliť Várady, po rýchlom úniku po pravej strane. Peter Kozár sa od najlepšieho hráča oranjes nepohol ani na krok. V 5.minúte zvonila žŕdka Klemu po Váradyho strele, na druhej strane sa neujal samostatný nájazd Kozára na Gašparoviča. Skóre kvalitného duelu otvoril Serbin, ktorého našla strieľaná prihrávka úplne osamoteného na zadnej tyči - 0:1 (5:56). Taktovku mali vo svojich rukách domáci, no ani jedna šanca neskončila gólom. V 10.minúte ale už áno, bleskovú akciu na jeden dotyk po ľavej strane potiahol Haľko, ktorý našiel voľného Váradyho a ten poľahky vyrovnal - 1:1 (9:07). V tej istej minúte sa Nagy prekľučkoval až ku bránke hostí, ku gólu chýbali centimetre. Oranjes strieľali, čo im sily stačili, Váradyho delovka, ani volej Haľka po ukážkovom klobúku ale v bránke neskončili. Najaktívnejším hráčom hostí bol samozrejme Kozár, druhé husle hral Kyjovský s Hernándezom. Zlomový moment prvého dejstva prišiel v 16.minúte, keď Várady spálil tisícpercentnú šancu. Už o minútu napálil Kyjovský delovku do spojnice, k odrazenej lopte sa dostal Kozár a prekonal bombou Gašparoviča - 1:2 (16:31). Do prestávky už zaulaja iba šanca Fehérváriho a v samom závere pekný strelecký pokus košičanov. Druhý polčas začal šancou Kyjovský, hostia hrali dôrazne v obrane, a tak fauly na ich strane pribúdali. V 26.minúte mohol vyrovnať Vodecký, priamy kop Bartošeka rovnako tesne minul svoj cieľ. Útočné snahy domácich ale pribrzdil útok Košíc zo skvelým zakončením Grutku - 1:3 (29:42). Po rozohratí Klema čaroval na bránkovej čiare, Vodecký spálil tutovku a Mikita sa nepresadil cez pivota. Oranjes tlačili do obrany hostí, tlak vyústil do krásnej akcie opät na jeden dotyk, zo zakončením Haľka do prázdnej bránky - 2:3 (33:56). Vyrovnať mohol Fehérvári, jeho strela po odrážke ale preletela nad bránkou Klemu. Posledné štyri minúty zápasu privádzal Klema útočníkov Fofa do zúfalstva, šance Mikitu ani Haľka za svoj chrbát nepustil... Pri power play si dve tutovky vypracoval Haľko, Klema ale potvrdil výkon z turnaja v Maďarsku a pomohol výraznou mierou k víťazstvu RCS na horúcej pôde v Bratislave. V sérii vedú Košice 1:0, druhý finálový zápas sa uskutoční v utorok v Bratislave rovnako pred kamerou HUSTE.tv.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

FOFO vs RCS Košice 2:3 FOFO vs RCS Košice 2:3
FOFO vs RCS Košice 2:3

web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené Slov-matic FOFO BRATISLAVA